Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Asfiksimi i tre punëtorëve, pamjet nga miniera ku ndodhi çlirimi i gazit nga gjeneratori

Top Channel ka siguruar pamjet e minierës në Bulqizë, ku u asfiksuan tre minatorë si pasojë e çlirimit të gazit nga gjeneratori.

Në pamje duket sikur dhjetëra persona kanë shkuar pranë minierës, ndërsa mes tyre janë punëtorë dhe persona që dalin jashtë galerisë.

Një prej minatorëve ishte duke salduar brenda në galeri me gjenerator, por është asfiksuar si pasojë e gazit të çliruar nga gjeneratori. Në ndihmë të tij kanë shkuar dhe dy punëtorë të tjerë, të cilët kanë shfaqur probleme shëndetësore.

Të tre janë dërguar me urgjencë në spital, por njëri ndodhet në gjendje kritike ndaj po raportohet drejt spitalit të Tiranës.

Ndërkohë, grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon hetimi për zbardhjen e plotë shkaqeve ngjarjes.

Postime të ngjashme

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

Zjarret, BE dërgon 2 helikopterë drejt Shqipërisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...