Asgjësohen rreth 100 bimë të egra narkotike kanabis në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka asgjësuar rreth 100 bimë të egra narkotike kanabis në fshatin Miradi e Ulët në Fushë Kosovë.

 

Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 18:00.

“Njësiti policor ka dalë në një lokacion pasi kishin informatë se aty janë mbjellë bimë narkotike. Në vendin e ngjarjes janë vërejtur se kishte të mbjella rreth 100 bimë të egra narkotike kanabis. Bimët janë asgjësuar nga njësiti përkatës dhe janë marrë disa mostra për ekzaminim”, thuhet në njoftim.

Rasti është duke u hetuar

Related posts

Gjendet trupi i një burri të vdekur në afërsi të Zhirovnicës

Z H

Përplasen dy makina në autostradë, plagoset fëmija 2 vjeç

D V

Shkoi të lahej me familjen, humb jetën në lumin Buna 13 vjeçarja nga Shkodra

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com