Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Shkup, 22 qershor – Për mosçeljen e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, ka reaguar Aleanca për Shqiptarët.

“Sot nuk morëm datë për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian. Kjo është e vërteta e vetme dhe e hidhur e ditës së sotme. Përrallat me gjoja ndryshimin e himnit, janë patriotizëm i rrejshëm me të cilin Ahmeti nga njëra anë dëshiron të bëjë teatër kinse ndryshon diçka dhe Zaevi nga ana tjetër se po mbron diçka. I gjithë ky mashtrim ka vetëm një qëllim, të defokusojë opinionin nga e vërteta e vetme e ditës, dështimi i radhës në procesin euro integrues. Në vend të gënjeshtrave, Qeveria SDSM-BDI duhet të jep dorëheqje dhe llogari për dështimet në procesin integrues”, thanë nga ASH-ja.

Postime të ngjashme

Rreth një orë pritet për dalje nga vendi në VK Bogorodicë

D V

“Ballkani i hapur” / Me ftesë të kujt Alexandër Soros erdhi në Shkup në takimin mes Ramës, Zaev dhe Vuçiç ?

R Zh

LSDM: Zgjidhet statusi i 13.000 punëtorëve të falimentuar

D V

Shkarkohet Goran Sugareski, emërohet drejtori i ri i Doganave

D V

Qeveria e rriti ndihmën për qytetarët, agjencitë turistike, klubet e natës dhe restorantet e dasmave

D V

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...