Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Asnjë deputet nuk do të shkojë në izolim

Shkup, 11 tetor – Asnjë nga deputetët të cilët kanë qenë në kontakt me Laze Tanevskin dhe Ismail Jahoskin nuk do të shkojë në izolim. Qendra për Shëndet Publik në Shkup i ka përfunduar anketat dhe vlerësimi është se nuk ka rrezik, ka bërë të ditur TV24, përcjell Shenja transmeton Zhurnal.mk

“Masat për mbrojtje janë respektuar, kemi konstatuar se nuk ka nevojë për izolim për deputetët tjerë ose të punësuar në shërbimet kuvendore”, ka thënë Aleksandar Stojanov, drejtor i Qendra për Shëndet Publik.

Përderisa Ismail Johoski është hospitalizuar në Klinikën Infektive, ndërsa Llaze Taneski është izoluar në kushte shtëpiake, ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe rekomandon që Kuvendi të fillojë të punojë online, ndërsa rekomandimin e njëjtë e dha edhe kryeministri Zoran Zaev i cili paralajmëroi se qeveria do të punojë online.

Postime të ngjashme

Në spitalet në shtet ka 806 pacientë me Kovid, 340 janë në Shkup

R Zh

Agjencia kreditore ‘Fiç’ e konfirmoi rejtingun kreditor të Republikës së Maqedonisë së Veriut

R Zh

Policia në Shkup ka shqiptuar 129 kundërvajtje rrugore, 32 për vozitje të shpejtë

R Zh

BE-ja e përçarë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë – të shfrytëzohet qeveria teknike në Sofje!

R Zh

Bislimovski: Nuk do të lejojmë rritje të çmimit të rrymës

R Zh

Të hënën takohet Zaevi me Ursulla von der Leyen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...