Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Asnjë i vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Shkup, 13 qershor – Maqedonia Veriore sot për herë të parë nga shtatori i kaluar nuk ka regjistruar asnjë rast me fatalitet me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë regjistruar 8 raste të reja nga 3068 teste të kryera.

Ndërkohë 9 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i epidemisë, në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 155.536 raste pozitive, prej tyre 149.628 janë shëruar, 437 janë aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 5471 persona.

Postime të ngjashme

Pesë persona të dyshuar për zjarret në Maqedoni

D V

Ambasadorja amerikane Bërnz e vizitoi Entin hidrobiologjik në Ohër

D V

Harta e zjarreve aktive dhe të lokalizuara në mbarë vendin

D V

Nuk ka rrezik nga lindani, zjarri në “OHIS” është lokalizuar

D V

Lokalizohet zjarri pyjor në Leshan në Komunën e Debërcës

D V

Tetë zjarre të reja në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...