Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Asnjë rast i llojit të ri të virusit nuk është zbuluar në Turqi

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Fahrettin Koca, ka bërë të ditur se në vendin e tij asnjë rast i llojit të ri të koronavirusit nuk është zbuluar në mostrat e mbledhura në mbarë vendin, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në llogarinë e tij në twitter, ministri Koca njoftoi se lloji i ri i virusit nuk është zbuluar as në rastet pozitive me COVID-19 në Turqi, as në rastet pozitive tek personat që erdhën nga vendet e prekura nga lloji i ri i virusit.

“Laboratorët e shëndetit publik rregullisht ekzaminojnë mostra nga rajone të ndryshme të vendit tonë, me qëllim për të monitoruar mutacionin dhe ndryshimet e virusit”, shkroi Koca.

Ministri turk theksoi se mutacionet e përcaktuara në kuadër të ekzaminimeve ndahen me Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

Postime të ngjashme

Avioni bën ulje të detyruar në Sofje! Pasagjeri sulmoi stjuardesën dhe…

T E

Frika nga protesta e grave, Pallati Presidencial rrethohet me barrikada para 8 marsit

T E

Tërmet tjetër me madhësi 4.2 të shkallës Rihter “trondit” Larisën

T E

Piloti fik motorrët e avionit me 101 persona në bord, tmerrohen pasagjerët

T E

Mianmar, forcat e sigurisë hapin zjarr, bëjnë bastisje

T E

Pronari merr peng qiraxhijtë e padëshiruar, i lidh e i hedh dhjetra km larg

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...