Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

“Asociacioni në Kosovë do të bëhet në përputhje me Kushtetutën”

Kandidati për deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Bislimi tha se është optimist për rezultatin e zgjedhjeve dhe se nuk iu besojnë sondazheve.

Sipas tij çdo premtim i bërë nga LDK-ja deri më tani është mbajtur dhe nuk ka sesi Kosova të dalë humbëse nga çfarëdo marrëveshje nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë

 “Unë e kam thënë dhe vazhdoj ta them që edhe për LDK-në, dhe për mua, do të jetë esenciale që asosacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë, nëse bëhet, ai mund të bëhet vetëm në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet në Kosovë,” – tregoi Bislimi.

Marrëveshja e Uashingtonit apo njohja nga Izraeli që kanë ndodhur gjatë kohës së qeverisjes së LDK-së janë çështje që janë kundërshtuar shumë nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Sot jemi në një situatë që fare qartë i hedh në shesh këto të pavërteta të oponencës tonë politike, Lëvizjes Vetëvendosje. E para, njohja e Izraelit ndodhi dhe letra e z. Biden dërguar z. Vuçiç tanimë tregon qartë orientimin e Shteteve të Bashkuara,” – tha Bislimi.

Postime të ngjashme

Kjo është gjendja e pritjes në pikat kufitare të Kosovës

D V

Hajdari: Jetësimi i reciprocitetit ndaj Serbisë kërkon organizim të mirë

D V

Zjarret në Kosovë, policia del në terren me topa uji – paralajmëron zjarrvënësit se do të përballen me organet e drejtësisë

D V

Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

D V

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...