Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Asteroidët me të vërtetë janë aq të mëdhenj

Asteroidë me madhësi të ndryshme “kalojnë” rregullisht tokën.

Kishte disa lajme kohët e fundit se disa asteroidë do të kalojnë pranë Tokës, dhe tashmë shumë media kanë filluar t’i krahasojnë asteroidët me disa nga qytetet më të mëdha në botë, transmeton Telegrafi.

Disa kanë qindra metra në diametër, të tjerët disa kilometra.

Sidoqoftë, është e vështirë të imagjinohet madhësia e tyre e vërtetë duke përdorur numra.

Kjo video tregon trupat qiellorë krahasuar me strukturat e njohura.

Postime të ngjashme

Fëmijëve në Itali as “që u bën përshtypje” shpërthimi i vullkanit, vazhdojnë lojën sikur të mos ndodhte asgjë

S.B.

Asteroidi kalon pranë Tokës, mund të godasë planetin tonë, ja paralajmerimi i i forte

T E

Zogu më i moshuar i botës, çel vezën në moshën 70-vjeçare

S.B.

A mendoni se kufjet e telefonit tuaj celular janë të pastër? Shikoni ato me zoom

S.B.

Zbulohen tunele misterioze në Uells

S.B.

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...