Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Aston Martin dyfishoi shitjet, SUV më meritor për rritje

Prodhuesi britanik shiti 1,353 automjete në tremujorin e parë.

Shitjet në tremujorin e parë të vitit 2021 janë dyfishuar në krahasim me të njëjtën periudhë në vitin 2020.

Merita më e madhe për një rritje kaq të madhe i takon modelit DBX – SUV i parë me distinktivin Aston Martin, i cili përbën sa 55% të automjeteve të shitura.

Prodhimi i kësaj makine filloi në korrik të vitit 2020, dhe falë saj, kompania pret që të përfundojë 2021 me 6,000 automjete të dorëzuara.

Aston Martin shpreson të rrisë shitjet vjetore deri në 10,000 makina deri në vitin 2024 ose 2025.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...