Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Ata blejnë vota, ne nuk marrin dot djersën tonë”, naftëtarët në ditën e 9 të grevës së urisë ende pa zgjidhje

Zhurnal Ads

Edhe pse në ditën e 9 të protestës, naftëtarët e Ballshit ende nuk kanë marrë një përgjigje. Mos ndoshta duhet që ndonjëri prej tyre duhet të vdesë që qeveria t’ju kushtojë vëmenedje për kërkesave të tyre të drejta ?!

Ndërkohë që gjendja e tyre rëndohet dita ditës ata shprehen të skandaliZuar me show-n në parlament. “Ata blejnë votat dhe nuk po marrin dot djersën tonë”- shprehet njëri prej grevistëve.

Ata vijojnë të refuzojnë ndihmën mjekësore.  Një nga grevistët e Poçemit pritet të zëvendësohet nga kolegu i tij.

“Çfarë duhet të themi ne? Të bëjmë melankolikun? Ne kërkojmë një zgjidhje, qoftë edhe një përgjigje negative nga qeveria. Unë do bëj një zgjidhje tjetër, do të largohem nga Shqipëria. Këtu nuk vjen Avokati Popullit, këtu nuk vjen as Presidenti, janë të pamëshirshëm. Jemi shokuar dje me ato pamjet në parlament. Ata blejnë votat dhe nuk po marrin dot djersën tonë. Unë e di që do vdes por jo këtu brenda, nuk do të bëjnë ata show me jetët tona. Po merren me jetët e fëmijëve tanë”, u shpreh një nga naftëtarët.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Funksionimi i Gjykatës Kushtetuese, Ambasadorja e SHBA-së: Vazhdoni të punoni me urgjencë

S.B.

Mjeku flet për përdorimin e maskës në rrugë: Nuk të mbron

admin

“Njeri i ditur dhe mësues i palodhur, la një pasuri të çmuar”, ndërron jetë ish-drejtuesi i lartë i Flotës tregtare

S.B.

Vdes nga coronavirusi aktori i njohur shqiptar

T E

Koronavirusi mbyll për herë të dytë Gjykatën e Apelit në Vlorë

S.B.

Hajdari kërkoi të mblidheshin nesër/ Gjiknuri, as po as jo: Gati të diskutojmë. Në rast se opozita jashtëparlamentare do vazhdojë të refuzojë ftesën, atëherë ju…

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...