Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ata punuan dhe ‘hodhën baltë’ për ditë me radhë – pastaj krijuan një kopje të Bugatti

Ne kemi shkruar tashmë për vietnamezët prapa kanalit televiziv NHET dhe evolucionin e tyre të krijimtarisë dhe aftësive në disa raste, dhe tani ata na sjellin punën më të guximshme deri më tani.

Historia është e njohur.

Ata janë adhurues të mëdhenj të makinave sportive, por si shumica prej nesh, unë nuk mund t’i blejë ato.

As edhe një makinë të zakonshme.

Por ata nuk qajnë për fatin e tyre, por përpiqen të nxjerrin më të mirën nga loja e tyre djaloshare në kushtet e dhëna, transmeton Telegrafi.

Kështu që ata vendosën të bënin kopje të makinave të tyre të ëndërruara.

Pasi zotëruan teknikën me karton, ata tani kaluan në argjilë dhe prej saj bënë një kopje të Chiron të Bugatti.

Djemtë e bënë modelin në madhësi normale sa e ka vetura.

Për të bërë një kopje, ata bënë një kornizë çeliku dhe më pas aplikuan argjilën me dorë. U deshën dy javë dhe 19 orë në ditë për të përfunduar modelin.

Sidoqoftë, ajo që ngjall admirim më shumë sesa këmbëngulja e tyre është se ata e bënë të gjithë modelin bazuar në një model të vogël makine.

Postime të ngjashme

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

Balena tri metërshe ngec në lumin Thames të Londrës, ekspertët i kalojnë orë të tëra për ta liruar

S.B.

“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...