Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Atë që nuk e arriti në 5 vite te Tottenham, e bëri për 11 ditë te PSG!

Zhurnal Ads

SHARE TWEET SHARE EMAIL KOMENTEDownload WordPress Themes and plugins.Free Download Nulled WordPress Themes and plugins.

Statistikë vërtet e veçantë ajo e arritur nga Mauricio Pochettino në stolin e Paris Saint Germain.Trajneri argjentinas i emëruar në krye të ekipit 11 ditë nga finalja e Superkupës së Francës, mbrëmë fitoi trofeun e parë në karrierën e tij si trajner, pasi PSG mposhti 2-1 Marseille me gola të Icardit dhe Neymar. Pas këtij triumfi në mediet sociale është shpërndarë shpejt një statistikë e veçantë e argjentinasit. Pochettino qëndroi pesë vite si trajner i Tottenham dhe arriti të bëjë shumë mirë, por nuk mundi të fitojë asnjë trofe në aventurën e tij në Londër. Atë që nuk e bëri në 5 vite te Tottenham, Pochettino e arriti te PSG për 11 ditë. Te kampionët e Francës do të ketë mundësi të fitojë trofe të tjerë gjatë këtij sezoni pasi PSG është në garë në të gjitha kompeticionet ku merr pjesë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Japonia e suspendon 4 herë kampionin e botës, sepse e tradhtoi gruan

admin

Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë e Veriut në Europian

E.E.

Ballkani shkarkon Ismet Munishin

Z H

Hysaj rezulton negativ për COVID-19, mund të kthehet te Napoli

E.E.

Ronaldo doli pozitiv me koronavirus plot 18 herë, sipas televizionit portugez

E.E.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...