Atentat në Elbasan, një i vrarë, tjetri në gjendje kome

Dy personave u është bërë atentat mbrëmjen e së hënës në Elbasan. Ata janë qëlluar me breshëri nga një automjet në lëvizje ndërsa ishin duke ecur në këmbë në zonën e Bradasheshit, pranë vendi të quajtur si “rreth rrotullimi i luleve”.

Lulzim Bitri, 35 vjeç, ka ndërruar jetë në vend ndërsa Ardian (Subashi) Çollaku është në gjendje kome.

Çollaku është dërguar për ndihmë më të specializuar për në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Bitri dhe Çollaku kanë qenë në vëzhgim pasi janë qëlluar sapo kanë dalë nga një lokal.

Në ndihmë të policisë ka shkuar FNSH dhe RENEA si dhe një grup specialistësh nga Departamenti i Policisë Kriminale të Policisë së Shtetit.

Në zonën e Metalurgjikut është gjetur një automjet tip “Volvo” i djegur, që dyshohet se është përdorur nga autorët në atentat.

Çollaku ka qenë person i dënuar me 23 vite burg për shfrytëzim prostitucioni dhe armëmbajtje. Vitin e kaluar ai ka qenë subjekt i OFL.

Bitri ka qenë i dënuar me 4 muaj burg në Maqedoninë e Veriut pasi akuzohej si i përfshirë në një përplasje me armë në Tetovë në 2018 ku mbeti i vrarë një person./Euronews Albania

Related posts

Grabitje nën kërcënimin e armës në Prishtinë, vidhen 400 euro

D V

Pesë raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

D V

Shkupjani i ka shndërru banesat në laborator, kanabisin e ka “flladit” me ventilator

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More