Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Atentati ndaj shefit të Policisë Bashkiake, babai i autorit të dyshuar apelon djalin të dorëzohet

Arben Hasanaj, babai i 19-vjeçari të akuzuar si autor i atentatit ndaj shefit të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, ka apeluar djalin e tij që të dorëzohet në polici.

Përmes një statusi në Facebook, dhe më pas edhe në komunikim me median, ai thotë se Ilirjan Hasanaj, 19-vjeçar, duhet të dorëzohet menjëherë.

“Thirrje publike drejtuar djalit tim Ilirianit të dorëzohesh një orë e më parë në drejtorinë, komisariatin, apo pikën më të afërt të Policisë së Shtetit. I lutem çdo njeriu që di apo ka dijeni të më njoftojë. Baba i jot të pret një orë e me parë kam ardhur, jam në Shqipëri.  Baba të ka shpirt.” shkruan Arben Hasanaj.

Ndaj 19-vjeçarit sipas policisë ka prova që vërtetojnë se ka qenë autori i atentatit ndaj shefit të policisë, Mentor Hasanaj, i plagosur rëndë së bashkë me babanë e tij Xhelal Hasanaj. /k.k/noa.al/

Postime të ngjashme

Lëndohet rëndë 28-vjeçari pasi u shtyp nga vetura ne rrugën Tetovë-f.Trebosh

S.B.

Arrestohet një person në Ferizaj, sulmoi seksualisht një femër

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

Rama prezanton programin e PS: Këtë dekadë, Shqipëria do të bëhet destinacioni më i kërkuar turistik në rajon!

S.B.

Sekuestrohen 14 kilogramë hashash në Deve Bair, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...