Atletico Madrid shpreh interesim për Lacazetten

Klubi spanjoll dëshiron blerjen e Alexandre Lacazette.

 

Sipas ‘Calcio Mercato’, Atletico Madrid po konsideron transferimin e Lacazette gjatë afatit kalimtar të verës, transmeton lajmi.net.

Klubi spanjoll prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi tipik, dhe duket se i ka vënë syrin futbollistit të Arsenalit.

Në anën tjetër raportohet se “Topçinjtë” nuk llogarisin më në sulmuesin francez dhe janë të hapur për shitjen e tij për një ofertë rreth 15 milionë euro.

Trajneri i kampionëve të Spanjës është një admirues i lojës së 29-vjeçarit dhe po kërkon me çdo kusht ta ketë në ekip.

Related posts

Laporta: Kemi ulur faturën e pagave, në janar mund të marrim lojtarë

D V

Lorenzo Insigne është përgjegjës për një fjalë të re në fjalorin italian

D V

Armando Broja debuton me gol te Southamhtoni në EFL CUP

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More