Agjencia Zhurnal.mk

Audi Q5 55 TFSI E Quattro është plug-in i ri hibrid

Audi vazhdon me elektrifikimin e modeleve të veta.

Sistemi motorik i modelit Q5 TFSI E Quattro përbëhet nga turbo-benzina 2.0 me 252 kuaj fuqi dhe elektromotorin që posedon me 143 kuaj fuqi.

Në Audi thonë se motori plug-in hibrid ka gjithsej fuqinë e kombinuar prej 367 kuaj fuqi, i cili siguron që automobili të përshpejtojë nga 0 deri 100 km/h për 5,3 sekonda, derisa shpejtësia maksimale është 240 km/h.

Audi Q5 55 TFSI E Quattro në Gjermani kushton 60.450 euro, ndërsa në sallonet e shitjes do të arrijë në çerekun e tretë të këtij viti.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...