Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Audi R8 prek lehtësisht shpejtësinë 335 km/orë, më shumë se maksimumi i deklaruar

Seria Audi R8 arrin lehtësisht shpejtësi që të lë pa frymë.

Audi R8 është një makinë e fuqishme dhe ka performanca mjaft të larta.

R8 është një veturë që është lehtësisht e aftë për të kapur 100 kilometra në orë për 3.37 sekonda në versionin Spyder, dhe me 200 km/orë pas dhjetë sekondash, transmeton Telegrafi.

Por në videon e mëposhtme ju mund të shihni se si ky model prek shpejtësinë 335 km/orë, pak më shumë se maksimumi i deklaruar.

Audi R8 Performance është mundësuar nga i njëjti motor 5.2 V10, dhe me 620 kuaj fuqi dhe 580 Nm.

Nëse ju intereson se si duket kur vozisni mbi 300 km/orë në autostradë me një veturë si kjo, hidhni një vështrim më poshtë.

Postime të ngjashme

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...