Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Kompania gjermane ABT Sportsline ka prezantuar edhe një veturë të modifikuar – bëhet fjalë për Audi RS6 Avant, në këtë rast edicionin special që shënon 125 vjetorin që kur Johann Abt themeloi këtë kompani.

Pra, RS6 Avant ka bërë disa modifikime si në spojler ashtu në mbrojtësin e përparmë – duke i dhënë një pamje agresive, e duke mos harruar të përmendim fellnet prej 22 inçëve dhe lëkurën e zezë brenda kabinës – alkantara.

ABT Sportsline e ka forcuar motorin me 4.0 litra biturbo V8 me sistemin mild hybrid. Versioni i dalë nga fabrika e Audi ka 600 kuaj-fuqi, derisa Audi RS6 Johann Abt Signature Edition ka në dispozicion 800 kuaj-fuqi.

Modeli serik shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë e arrin për 3,6 sekonda, e atë maksimale e ka të kufizuar në 250 km/h (me opsion që mund të arrijë nga 280 deri në 305).

Natyrisht Audi RS6 Johann Abt Signature Edition falë fuqisë më të madhe motorike – shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë e arrin për 2,9 sekonda e atë nga 0-200 km/h për 9,8. Shpejtësia maksimale e tij është 330 kilometra në orë. 

Postime të ngjashme

Ai harroi të shkonte te mekaniku për një kontroll të veturës – ja si duket vaji i motorit pas 36,000 km

D V

A është më mirë të vozisësh me kondicioner apo dritare hapur gjatë verës? Ja çfarë konsumon më shumë karburant

D V

Mbërrin Cobra AC elektrike

D V

Mercedes SLR McLaren 722 By MSO kushton 2.6 milionë euro

D V

Shitet Toyota Land Cruiser që i përket Tom Hanks

D V

Lucid sfidon Teslan

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...