Auto

Audi RS5 Coupe & Sportback 2021, marrin pamje të re dhe më shumë fuqi

Fytyra duket shumë më e mprehtë se më parë.

Audi RS5 Coupe dhe RS5 Sportback 2021 i rifreskuar kanë mbërritur në Shtetet e Bashkuara me ndryshime të vogla në pamje pasi debutuan në Evropë vitin e kaluar. Për t’i bërë ato të duken edhe më mirë, dy edicione të reja speciale janë gjithashtu në rrugë e sipër, shkruan Motor1.

Modelet e rishikuara RS5 shfaqin ndryshime në pjesën e përparme si një grilë që është më e gjerë ashtu edhe në pjesën e pasme. Përndryshe, ndryshimet e jashtme janë mjaft të vogla. Tashmë Audi RS5 ka anësore të reja që e bëjnë atë të duket edhe më agresive sasa që ishte.

Audi RS5 ka një motor 2.6 litra twin-turbo V6 dhe ka mbi 444 kuaj fuqi. Fuqia kalon përmes një kutie automatike me tetë shpejtësi.

RS5 Coupe godet 100 kilometra në orë në vetë 3.7 sekonda ose 3.8 sekonda për Sportback. Shpejtësia standarde maksimale është 250 km / orë.

Brenda, modelet RS5 tani kanë një ekran ekran me prekje 10.1 inç me programin MIB 3 të Audi. Kabina vjen standarde me tapiceri lëkure Nappa. Sediljet kanë mbështetëse anësore të fuqisë dhe funksionalitet masazhi.

Tabela më poshtë tregon çmimet bazë për modelet 2021 RS5.

Postime të ngjashme

Prezantohet Bugatti Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, veturë e frymëzuar nga aeroplanët

S.B.

Mercedes-AMG GT Coupe 2021 debuton me më shumë fuqi dhe me një çmim kolosal

admin

Rolls Royce ka rinovuar modelin e saj më të njohur, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...