Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Audi RS5 Coupe & Sportback 2021, marrin pamje të re dhe më shumë fuqi

Fytyra duket shumë më e mprehtë se më parë.

Audi RS5 Coupe dhe RS5 Sportback 2021 i rifreskuar kanë mbërritur në Shtetet e Bashkuara me ndryshime të vogla në pamje pasi debutuan në Evropë vitin e kaluar. Për t’i bërë ato të duken edhe më mirë, dy edicione të reja speciale janë gjithashtu në rrugë e sipër, shkruan Motor1.

Modelet e rishikuara RS5 shfaqin ndryshime në pjesën e përparme si një grilë që është më e gjerë ashtu edhe në pjesën e pasme. Përndryshe, ndryshimet e jashtme janë mjaft të vogla. Tashmë Audi RS5 ka anësore të reja që e bëjnë atë të duket edhe më agresive sasa që ishte.

Audi RS5 ka një motor 2.6 litra twin-turbo V6 dhe ka mbi 444 kuaj fuqi. Fuqia kalon përmes një kutie automatike me tetë shpejtësi.

RS5 Coupe godet 100 kilometra në orë në vetë 3.7 sekonda ose 3.8 sekonda për Sportback. Shpejtësia standarde maksimale është 250 km / orë.

Brenda, modelet RS5 tani kanë një ekran ekran me prekje 10.1 inç me programin MIB 3 të Audi. Kabina vjen standarde me tapiceri lëkure Nappa. Sediljet kanë mbështetëse anësore të fuqisë dhe funksionalitet masazhi.

Tabela më poshtë tregon çmimet bazë për modelet 2021 RS5.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...