Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Austria dhe Sllovakia regjistrojnë numrat më të larta të rasteve të reja me Covid-19

Zhurnal Ads

Në 24 orët e fundit, 3.614 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19) janë regjistruar në Austri, që është rritja më e madhe ditore e rasteve që nga fillimi i pandemisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në Austri, numri i të infektuarve është rritur në 78.029, nga të cilët 965 kanë vdekur, përfshirë 11 në 24 orët e fundit.

Sllovakia regjistroi 2.890 të infektuar ditën e kaluar, e cila është gjithashtu rritja më e madhe ditore e numrit të të infektuarve në atë vend.

Ministria e Shëndetësisë e Sllovakisë informoi se numri i përgjithshëm i të infektuarve arriti në 40.801, nga të cilët 159 kanë vdekur.

Në Hungari, 1.820 raste të infektimit janë regjistruar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 56.098, nga të cilët 1.390 kanë vdekur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hedhja e kryqit në Greqi kthehet në tragjedi/ 24-vjeçari plagoset rëndë në kokë

S.B.

Shpërthen vullkani Otake në ishullin Suwanose të Japonisë

S.B.

Erdogani nga Izmiri: 2.9 milionë dollarë janë ndarë për zonën e goditur

T E

Covid-19 në Shtëpinë e Bardhë, dalin rezultatet për Ivanka Trump dhe burrin e saj

admin

Sllovakia fillon procesin e vaksinimit

T E

Ky është pëllumbi më i shtrenjtë në botë, i shitur për 1.6 milion euro

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...