Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Austria fillon rihapjen pas izolimit të tretë

Shkollat, dyqanet, sallonet e bukurisë dhe muzetë do të hapen në Austri pas mbylljes së tretë në vend.

Megjithatë, njerëzit që do të shkojnë në sallonet e bukurisë duhet të kenë një test negativ të COVID-19 jo më të vjetër se 48 orë. Në dyqane, duhet të përdoren maska mbrojtëse më të sofistikuara se vetëm ato prej materiali.

Restorantet dhe hotelet mbeten të mbyllura, kurse autoritetet thonë se nuk do t’i hapin këtë muaj.

Vendi ka qenë në izolim prej 26 dhjetorit, ndërsa Austria po mundohet që të ulë numrin e të infektuarve me koronavirus, shkruan AP.

Lideri opozitar austriak ka thënë se rihapja e tyre është rrezik i madh.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...