Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Austria mbyll 45 kalime me Sllovakinë dhe Republikën Çeke

Zhurnal Ads

Austria ka mbyllur 45 kalime të vogla drejt Republikës Çeke dhe Sllovakisë që nga mesnata për shkak të rritjes së rasteve të koronavirusit në dy vendet fqinje.

Në urdhrin e Ministrit të Brendshëm Karl Nehammer përmendet një dispozitë për “ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike”.

Në Republikën Çeke incidenca mbi shtatë ditë është 795 dhe në Sllovaki 374. Ministri austriak i Shëndetësisë Rudolf Anschober tha se këto janë të dhëna alarmante.

Të Premten, fillon detyrimi për t’u regjistruar në internet për ata që hyjnë në Austri.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pas Shtëpisë së Bardhë, probleme me COVID edhe në Bruksel, izolohet presidentja e Komisionit Evropian

admin

Lukashenko: Bjellorusia do të bëhet fuqi bërthamore

T E

Merkel: Efekt shkatërrues për ata që sfidojnë Covid-19

S.B.

Armenia bombardon qytetin e dytë më të madh në Azerbajxhan

admin

Gjermani: Rezerva mjekësore për pandemitë e ardhshme

S.B.

Uganda urdhëron ndalimin e mediave sociale para zgjedhjeve të tensionuara

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...