Agjencia Zhurnal.mk

Çulev: Qytetarët të votojnë të lirë

Shkup, 11 korrik – Të dielën në mesnatë përfundon fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 15 korrikut. Nga KSHZ kanë bërë të ditur se janë gati për mbajtjen e zgjedhjeve ndërsa me protokollet e parapara për votim, qytetarët janë të sigurt gjatë pjesëmarrjes në zgjedhje. Kësaj radhe zgjedhjet Read more…

Nesër në 10:00 fillon video-takimi Hoti-Vuçiq

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS) e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër (12 korri, 2020) ndërhmet Kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Sipas këtij njoftimi, dialogu Kosovë-Serbi pritet të fillojë nga ora 10:00, njofton Klan Kosova. “Dialogu Beograd-Prishtinë i Read more…

error: Content is protected !!