Agjencia Zhurnal.mk

Pendarovski: Vetëm nëse shteti kujdeset për secilin qytetar të tij, do të ketë shpresë për Republikën e Maqedonisë së Veriut

Shkup, 23 tetor, zhurnal.mk – Maqedonia shënon 23 Tetorin – Ditën e Luftës Revolucionare Maqedonase. Sot është një festë kombëtare dhe një ditë jo pune për të gjithë qytetarët. Presidenti Sevo Pendarovski u uroi festën qytetarëve dhe tha se në këtë ditë ne kujtojmë themeluesit e lëvizjes revolucionare maqedonase, të Read more…

Messi për Ronaldon: El Clasico me Ronaldon në fushë ishte e veçantë, shpresoj ta kalojë sa më shpejt COVID-19 dhe të jetë në fushë të mërkurën

Ronaldo ka rezultuar përsëri pozitiv me coronavirus dhe ka shumë gjasa që ai të humbasë ndeshjen e shumë pritur të Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Barcelonës që zhvillohet të mërkurën, duke zhgënjyer seriozisht tifozët. Megjithatë, një lojtar i Barcelonës që dëshiron të shohë përballjen epike me dyshes është edhe Read more…

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 23 tetor, zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtime të ndryshme. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri më 7 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 20 deri 26 gradë celsius. Sot Read more…