Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Autobusi i shkollës i konvertuar në shtëpi të vogël

Nuk është për t’u habitur që jeta në furgon ka qenë një temë interesante për mjaft kohë – madje edhe para pandemisë.

Sidoqoftë, është e qartë që coronavirusi ka ndryshuar jetën siç e njohim ne, duke çuar në një bum edhe më të madh në këtë industri.

Si e tillë, videoja më e fundit Tiny Home Tours tregon një mini-autobus të shndërruar në mënyrë të shkëlqyeshme.

Ndërsa shumë ndryshime të tilla të autobusëve apo furgonave u duhen muaj të tërë, pronarit të këtij furgoni – një burri me emrin Brian – iu deshën vetëm dy javë, transmeton Telegrafi.

Kjo video është një shembull i shkëlqyeshëm që ndërtimi i këtyre makinave të lëvizshme të jetesës nuk duhet të jetë gjithmonë i shtrenjtë.

Krahasuar me disa prej ndërtimeve më ekstravagante që kemi mbuluar, buxheti i përgjithshëm për këtë projekt ishte afërsisht 13,000 dollarë.

Një nga pjesët më të bukura të kësaj ‘shtëpie’ është zona e kuzhinës.

Së bashku me pamjen e pasme të pllakave meksikane, zona është e pajisur mirë, me një sobë me gaz, ujë të rrjedhshëm dhe hapësirë ​​të bollshme ruajtjeje për të gjithë përbërësit që mund të dëshironi ndonjëherë dhe pasi automjeti nisi jetën si një autobus shkollor, dritaret origjinale përshtaten në mënyrë të përsosur me dizajnin.

Postime të ngjashme

Njerëzit obezë më të rrezikuar nga përsëritjet e migrenës

S.B.

Teatër në oborr, aktorët italianë me projekt të veçantë për dramat

S.B.

Një meteor duke fluturuar në qiell, britanikët ndoqën “spektaklin” – gjithçka zgjati vetëm shtatë sekonda

S.B.

Një vajzë tregoi një hile për pastrimin e shisheve të ujit

S.B.

Ajo transmetoi drejtpërdrejt derisa flinte, por fitoi mbi 3 mijë euro për pesë orë

S.B.

Përmes artit me borë, familja nga Kolorado befason të gjithë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...