Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Automobili elektrik eksplodon gjatë mbushjes

Automobili elektrik ka shpërthye në flakë në një pikë mbushjeje në Sanming, në jug të Kinës raportojnë mediat, transmeton Koha.net.

Xhirimi i tmerrshëm që vjen nga jugu i Kinës tregon se bëhet fjalë për eksplodim të automobilit gjatë mbushjes në stacion. Supozohet se shkas ishte problemi me baterinë gjatë mbushjes, për pasojë automobili elektrik është kallur.

Derisa zjarrfikësit ia dolën të arrinin në vendin e ngjarjes, automjeti shpërtheu dhe ata nuk mund bënë asgjë për ta shpëtuar.

Nuk pati viktima, as të plagosur, ndonëse në afërsi të shpërthimit kishte kalimtarë rasti.

Postime të ngjashme

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

S.B.

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

S.B.

A do të jetë ky Mercedes i radhës nga gjiganti gjerman?

S.B.

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

S.B.

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...