Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ava Max rrëfen historinë e familjes së saj – kohën në Francë pas shpërnguljes nga Shqipëria

Ajo është një nga yjet shqiptare që po vazhdon të pëlqehet mjaft shumë në tregun ndërkombëtar.

Fjala është për këngëtaren Ava Max, e cila së fundmi ka dhënë një intervistë për Spout Podcast ku ka folur më në detaje për historinë e familjes së saj.

Krijuesja e hitit “So Am I” ka treguar se vëllai i saj kishte lindur në Shqipëri dhe bashkë me prindërit u larguan për në Francë në periudhën e komunizmit.

”Ata qëndruan në Francë për një vit, ishte qesharake, vëllai im filloi të flasë frëngjisht dhe unë gati do të kisha lindur në Paris, do të thotë se kishte mundësi që unë të isha një bebe franceze. Kjo do të ishte e mirë pasi do të haja kroasant që nga lindja. Por, babai im donte të vinte këtu në SHBA. Dhe kështu unë jam lindur në Wisconsin”.

“Ata dinin vetëm shqip kur linda, kështu që unë fillimisht dija vetëm shqip. Kur shkova në kopsht, nuk dija anglisht. Ndoshta vetëm përshëndetje. Unë kisha një mësues që ka punuar me mua deri në klasë të tetë me orë shtesë për ta mësuar anglishten”, deklaroi më tej Ava në intervistën e Spout Podcast të Apple Music.

https://www.instagram.com/p/CMkmSA_lYSC/?utm_source=ig_web_copy_link

Amanda Koci (emri i vërtetë) po korrë suksese të mëdha në muzikë, marrë parasysh që çdo projekt që sjellë renditet ndër më të dëgjuarit në platformat muzikore.

Pak javë më parë, “My head and my heart” u rendit e para në botë në iTunes.

Postime të ngjashme

“S’je me ket zemer, smi sheh mo syt”, Enca ndan fotografi nga prapaskenat e klipit të ri muzikor

Lea Muslija

Gashi ndan sekuenca të këngës me motive kombëtare

Lea Muslija

Louis Walsh pretendon se Britney Spears ishte duke marrë ‘shumë ilaçe’ gjatë “X Factor USA 2012”

Lea Muslija

Dafina Zeqiri vazhdon duke shpërndarë mesazhe motivuese për fansat

Lea Muslija

Fotografohet puthja plot pasion e JLo dhe Ben Affleck

Lea Muslija

Dakota Johnson filmon “Persuasion” me Nikki Amuka-Bird në Salisbury

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...