Avancojnë bisedimet mes klubeve për shkëmbimin Xhaka – McKennie

Granit Xhaka u kërkua gjatë nga Roma në afatin kalimtar të verës, por Arsenali refuzoi të gjitha ofertat e Giallorosëve.

Mesfushori prishtinas ishte bërë objektivi kryesor i Jose Mourinhos për repartin e mesfushës, por në fund palët nuk arritën gjuhë të përbashkët.

Tani është gjiganti italian Juventus që është futur fuqishëm në garë për t’i marrë shërbimet e mesfushorit shqiptar.

Mediat e ndryshme në Itali dhe Angli kanë raportuar se Juventus dhe Arsenal janë duke planifikuar një shkëmbim të bujshëm i cili mund të ndodh në janar.

Granit Xhaka është dëshira e madhe e Juventusit, derisa Zonja e Vjetër i ka ofruar Arsenalit mesfushorin amerikan Weston McKennie.

Arsenali edhe më parë ka shprehur interesim për McKennien dhe ideja e Zonjës së Vjetër po i pëlqen.

Megjithatë nuk do të jetë shkëmbim kokë më kokë, pasi vlera e Xhakës është më e ulët se ajo e amerikanit.

Topçinjtë duhet të ofrojnë Xhakën dhe një shumë prej rreth 10 milionë euro për tu kompletuar ky shkëmbim mes dy klubeve.

⚫⚪ Juventusi konsideron shkëmbimin West McKennie 🔁 Granit Xhaka 👀▪ Zonja e Vjetër pritet të tentoj transferimin e…

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, September 22, 2021

Related posts

Interi shet 30 mijë bileta për ndeshjen ndaj Real Madridi në Ligën e Kampionëve

D V

‘Shikoni kush ka arritur në Carrington’ – Ronaldo përfshihet në stërvitjet e para te Unitedi

D V

Unitedi konsideron shitjen e Pogbas këtë verë pasi rrezikon ta humb falas, PSG po diskuton kushtet personale me lojtarin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More