Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me e-mail avulluesit e mbi 2 milionë eurove

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli ka ironizuar me vjedhjen e mbi 2 milionë eurove nga Thesari Shtetit, në tetorin e vitit 2020.

Ai në paraditen e së dielës ka shkruar se a thua avulluesit e mbi 2 milionë eurove iu përgjigjen lutjeve me e-mail për t’i kthyer paratë e vjedhura.

Madje ai në profilin e tij “Facebook” ka shkruar se koha është edhe për një lutje më të dhimbshme, pasi që pas shkurtit s’do të ketë më lutje.

“A thua iu përgjigjen lutjeve me Email, ata avulluesit e 2.100.000 € që ti kthejnë ato para. Është koha edhe për një lutje me një letër më të dhimbshme këto ditë. Sepse pas shkurtit s’do ketë më lutje, ta dini…”, ka shkruar Avdyli.

Kujtojmë se me 21 tetor u raportua për vjedhjen e 2.077.995.90 milionë euro nga Thesari i Shtetit.

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...