Avionët luftarak turq F16 fluturojnë mbi ishujt grekë

Disa orë pas përfundimit të fazës përfundimtare të stërvitjes ushtarake të shkallës kombëtare “Parmenion” të Greqisë, stërvitja më e madhe ndërdisiplinore, avionët luftarakë turq fluturuan mbi ishujt grekë.

Mediat greke raportojnë se dy palë avionë luftarakë F-16 turq fluturuan me radhë mbi ishujt Makronisi dhe Anthropofagoi, në orën 11:26 dhe 11:27 të mëngjesit të së Premtes.

Fluturimi i parë i luftëtarëve turq mbi territorin grek u zhvillua në një lartësi prej 29,000 metra nga dy ishujt, dhe një minutë më vonë, çifti i dytë i F-16-ve turq zbriti më poshtë, në 11,000 metra mbi Makronisi dhe Antropofagoi.

Related posts

Nis takimi Biden–Putin në “tokë neutrale”, Zvicra uron të kenë “një dialog të frytshëm”

Redaksia

Një nënë e katër fëmijëve fiton një milion dollarë në lotarinë e vaksinimit në Colorado

D V

Gjenerali amerikan paralajmëron talibanët për ofensivën në Afganistan

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More