Kosovë

Avokati i Krasniqit thotë se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës

Zhurnal Ads

Pas nisjes së aksionit të Gjykatës Speciale në shtëpinë e ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi ka reaguar edhe avokati Arianit Koci.

Ai theksoi se kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht dhe shtoi se kjo bastisje është e panevojshme, duke aluduar se deri sot të gjithë ata që kanë poseduar ftesë për t’u gjykuar në gjykatë janë paraqitur.

“Po kryhet një bastisje, e cila është spektakël i panevojshëm, deri sot çdonjëri është paraqitur në Speciale, nuk ka pasur nevojë për një spektakël të tillë. Kjo mund të jetë konfirmim i aktakuzës, por jodomosdoshmërisht”, tha ai në një emision televiziv.

Ai theksoi se Policia e Kosovës është vetëm mbështetje në këtë aksion.

Postime të ngjashme

Osmani takon ambasadorin Rohde për nder të 30 vjetorit të bashkimit të dy Gjermanive

admin

Hoti: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për vizitat e zyrtarëve serb në Kosovë

S.B.

Zyra ligjore e Kuvendit s’i jep mandat Komisionit të pezullojë lejet për hidrocentralet

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...