Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Avokati i Popullit do ta monitorojë në mënyrë aktive procesin e kryerjes së Regjistrimit

Shkup, 3 mars – Zhurnal.mk – Avokati i Popullit i informon qytetarët se do ta monitorojë në mënyrë aktive procesin e kryerjes së Regjistrimit të popullatës në vitin 2021, për gjithë periudhën e kohëzgjatjes së tij, nga 1 marsi deri më 21 prill.

Për atë qëllim, siç informojnë nga Zyra e Avokatit të Popullit, çdo qytetar që mendon se i është shkelur ndonjë e drejtë mund të paraqesë ankesë në mënyrë elektronike në adresën contact@ombudsman.mk.

Avokati i Popullit pas ankesës së paraqitur, do ta kryejë procedurën e nevojshme dhe do ta informojë paraqitësin për rezultatin

Postime të ngjashme

Menduh Thaçi: Ramazani një moment i volitshëm të reflektojmë dhe të jemi më solidarë

R Zh

Arjanit Hoxha demanton portalet lidhur me harxhimet e tij si ministër

R Zh

Ahmeti uron besimtarët mysliman me rastin e muajit e shenjtë të Ramazanit

R Zh

Bilall Kasami uron muajin e shenjtë të Ramazanit

R Zh

Sela dhe Gashi gjithë besimtarëve myslimanë ua urojnë muajin e Ramazanit

R Zh

Filipçe në takim me ambasadorin kinez, kërkon të përshpejtohet procesi i arritjes së vaksinave kineze

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...