Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Avokati kërkon lirimin e menjëhershëm të Nasim Haradinaj nga paraburgimi

Nasim Haradinaj ndodhet para gjykatësve të Speciales në seancën e parë kundër tij.

Nga ana e tij, avokati mbrojtës i Nasim Haradinajt ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij nga paraburgimi.

“Nasim Haradinaj nuk është i akuzuar për krime lufte dhe Gjykata nuk ka juridiksion për të gjykuar raste të tilla. Dua dhe kërkojë nga Gjykata që ta lirojë menjëherë nga paraburgimi.Ne do t’i dorëzojmë dukumentet e kërkuara brenda afatit të kërkuar”.

Sipas gjykatësit ai akuzohet për frikësim, gjatë procedimit penal, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...