Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Axon 11: ZTE sjell telefoni celular në interval të mesëm me 5G

Zhurnal Ads

ZTE Axon 11 5G vjen me një aparat fotografik 64 MP dhe një ekran AMOLED dhe është veçanërisht i lehtë.

ZTE dëshiron të bëhet një pikë fikse në tregun evropian të komunikimit celular, njoftoi Christian Woschitz, CEO i ZTE Austri & Evropa Lindore në një konferencë për shtyp të mërkurën. Me këtë në mendje, prodhuesi kinez po hedh në treg në treg pajisje të mesme Axon 11 5G në Gjermani dhe Austri, transmeton Telegrafi.

Pajisja ka një ekran AMOLED me 6.47 inç. Ai ka një rezolucion prej 2,340 x 1,080 piksele, ka sensorin e gjurmëve të gishtërinjve të integruar në ekran dhe vjen me një ritëm konvencional të rifreskimit prej 60 Hz.

Kamer katërfish me 64 MP

Për konfigurimin e kamerës, ZTE përdor një kamerë kuadratike për Axon 11 5G. Të katër lentet janë rregulluar në një sipërfaqe drejtkëndëshe në anën e pasme. Kamera kryesore ka një rezolucion prej 64 MP, kamera me kënd të gjerë 8 MP, lenten makro 2 MP dhe sensorin e thellësisë gjithashtu 2 MP. Kamera e përparme ka një rezolucion prej 20 MP.

Kur bëhet fjalë për video, kamera kryesore mund të marrë të video 4K me 60 korniza për sekondë.

Procesori, programi, pesha dhe bateria

Si procesor përdoret një Snapdragon 765G. Axon 11 5G është i pajtueshëm me WLAN sipas standardeve 802.11a / b / g / n / ac dhe me Bluetooth 5.0.

Peshon 168 gramë. Android 10 është përdorur si sistemi operativ.

Bateria ka një kapacitet 4,000 mAh. Fuqia maksimale e mbushjes është 18 vat.

Çmimi dhe disponueshmëria

Në Evropë modeli del në treg me hapësirë ​​ruajtjeje 128 GB dhe 6 GB RAM. Do të jetë në dispozicion në të zezë, dhe gjithashtu mund të shfaqet një model i bardhë. ZTE kushton 549 euro.

Shitjet do të fillojnë në ditët në vijim.

Zhurnal Ads

Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Microsoft kishte ndërtuar një temë eksperimentale për Windows XP duke kopjuar dizajnin e MacOS

admin

Inteligjenca amerikane beson se sulmin kibernetik e kreu Rusia

S.B.

Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G

S.B.

Mark Zuckerberg thotë se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë Samsung

admin

Dikur u tall me Apple, tash edhe Samsung Galaxy S21 duhet të vijë pa mbushës

S.B.

Google pezullon aplikacionin Parler, pasi u përdor për nxitur trazira në Kongresin amerikan

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...