Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

Shkup, 12 qershor – Partia Demokratike Shqiptare, dega Studeniçan sot ka mbajtur kuvendin, ku për kryetar të degës së kësaj partie në Karshiakë u zgjodh Nimetulla Demiri. Ndërsa, poashtu, në këtë kuvend komisioni kandidues vendosi që Azem Sadiku të rikandidojë për Komunën e Studeniçanit.

Ndërkaq, ngjarjen e ndoqi edhe kryetari i partisë z. Menduh Thaçi duke iu adresuar simpatizantëve me një fjalim rasti.”Unë do të jem në përkrahje të vazhdueshme të z. Azem Sadiku që jeta e banorëve të këtyre anëve të jetë më e mirë, më kualitative dhe më e zhvilluar në të gjitha aspektet.”, u shpreh kryetari i PDSH-së.

Postime të ngjashme

Pa ujë nesër një pjesë e konsumatorëve në Çair

D V

Zaev: Marrëveshja e Ohrit solli frymë të re në drejtimin e politikave që ndërtoјnë ura, së bashku zhvillohemi si shtet anëtar i NATO-s dhe anëtar i ardhshëm i BE-së

D V

Për lista të hapura në zgjedhjet lokale do të diskutohet prejse Kuvendi do t’i sjellë ndryshimet e Kodit Zgjedhor

D V

Mariçiq: Mund të sillet ndryshimi që procesi gjyqësor të mos fillojë prej fillimit pas largimit të disa gjykatësve

D V

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...