Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Azerbajxhani publikon pamjet llahtarë: Ja si e pëson ushtria armene

Një zëdhënëse e Ministrisë armene të Mbrojtjes shkruajti në Facebook se luftime të ashpra po ndodhnin në pjesët veriore dhe jugore të Nago-Karabakut dhe se Azerbajxhani, i cili kishte përqendruar forca të mëdha në këto zona, kishte filluar një ofensivë.

Ajo gjithashtu deklaroi se tre aeroplanë të Forcës Ajrore të Azerbajxhanit u rrëzuan në Nago-Karabak.

Por shefi i shërbimit për shtyp të Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, kolonel Vagif Dargjahli, deklaroi se asnjë avion luftarak i Forcave Ajrore të Azerbajxhanit nuk u rrëzua gjatë luftimeve në vijën e kontaktit në Karabak.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit gjithashtu lëshoi ​​një video që pretendohet se tregon goditjen e ushtarëve dhe pajisjeve armene.

https://youtu.be/4IRCDEulxOY

Postime të ngjashme

Bombardohet një treg në një qytet në Etiopi, 43 njerëz u vranë dhe 33 janë zhdukur

Dafina Vidishiqi

Avokatët e Navalnyt publikuan ​​detaje të vendimit mbi ekstremizmin

Dafina Vidishiqi

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Dafina Vidishiqi

Përgjaket mbledhja e prindërve me zyrtarët e arsimit në Virginia

Dafina Vidishiqi

Blinken: Rrjedha Veriore 2, një projekt gjeopolitik rus

Dafina Vidishiqi

Izetbegoviq i thotë Vuçiqit: Kosova dhe Republika Serbe nuk mund të krahasohen, ju kryet gjenocid në Kosovë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...