Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Azerbajxhani rrëzon një avion luftarak të Armenisë

Zhurnal Ads

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një avion luftarak Su-25 të ushtrisë së Armenisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit në një deklaratë njoftoi se avioni luftarak Su-25 i ushtrisë së Armenisë u përpoq të sulmojë pozicionet e Azerbajxhanit në rajonin Zangilan.

Në deklaratë theksohet se avioni u shkatërrua nga forcat e mbrojtjes ajrore të Azerbajxhanit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pekini, ky metropol modern, i mbushur me histori tërheq çdo ditë mijëra turistë nga e mbarë bota

R ZH

Me shpejtësi tepër të lartë, asteroidi kalon sot fare pranë Tokës

T E

Situata në Rusi/ Shkon mbi 2 milionë numri i rasteve me COVID-19

S.B.

Mbështetësit e presidentit Trump në protestë, Kongresi certifikon zgjedhjet

S.B.

Gjykata e Lartë mund të lerë në fuqi ligjin “Obamacare”

Z H

Ku dallojnë vaksinat e AstraZenecas dhe Pfizerit?

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...