Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Azerbajxhani shkatërron sistemin raketor të Armenisë që sulmoi civilët në Barda

Zhurnal Ads

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit ka publikuar edhe pamjet e shkatërrimit të sistemit përmes të shtënave

Ushtria e Azerbajxhanit shkatërroi sistemin raketor Smerch të Armenisë që sulmoi civilët në qytetin Barda, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit ka publikuar edhe pamjet e shkatërrimit të sistemit përmes të shtënave.

Sistemi është shkatërruar dje pasdite, tha ministria.

Ndryshe, 25 civilë humbën jetën dhe më shumë se 70 njerëz u plagosën në sulmet e ushtrisë armene në qytetin Barda, 60 kilometra fronti, me raketa Smerch me bomba thërrmuese, më 27-28 tetor.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

SHBA, vdes polici i cili iu përgjigj trazirave në ndërtesën e Kongresit

S.B.

Më shumë se 5000 infektime të reja në Gjermani

admin

Covid 19 në botë: 1.1 milion të vdekur dhe 40 milion te infektuar

admin

KE i paralajmëron vendet anëtarë të mos përpiqen vetë të furnizohen me vaksinën

T E

Kryeministri britanik mirëpret lajmin për vaksinën kundër COVID-19

S.B.

Java e dhënies së Çmimeve Nobel – A do vlerësohen më shumë gra në 2020?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...