Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

AZGJ-ja ia uron Xhevat Lloshit Çmimin “22 Nëntori”

Shkup, 23 nëntor, zhurnal.mk – Me marrjen e Çmimit Shtetëror “22 Nëntori”, të cilin e ndan Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës së Alfabetit, Agjencia e Zbatimit të Gjuhës e RMV-së ia uron studiuesit dhe gjuhëtarit Xhevat Lloshi këtë mirënjohje të lartë për kontributin e tij shkencor në fushën e gjuhës shqipe, duke i uruar shëndet e mbarësi edhe në të ardhmen.

Xhevat Lloshi ka qenë dhe vazhdon të jetë mbështetës i fuqishëm i punës së institucionit tonë, duke mos e kursyer as mundin e as dijen e tij për ta ndihmuar në çdo situatë AZGJ-në, e cila po kujdeset me përpikëri për zbatimin zyrtar të gjuhës shqipe në institucionet shtetërore të RMV-së.

Postime të ngjashme

Në fshatin Nerasht u mbajt kuvendi i nëndegës së Lëvizjes BESA

Dafina Vidishiqi

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Dafina Vidishiqi

Vazhdon çmontimi i anijeve në lumin Vardar

Dafina Vidishiqi

Palmer: Me rëndësi është të përshpejtohet aderimi i Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

“Muhafizi i 200 hafizave i’a dorëzoi shpirtin krijuesit të vet”

Dafina Vidishiqi

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...