Agjencia Zhurnal.mk

Azilanti Gruevski: Goce Delçev nuk ka qenë bullgar

Shkup, 2 korrik, zhurnal.mk – Debati për Goce Delçevin kryeisht është debat i vonuar. Përfundimi i këtij debati është realizuar politikisht, ajo diheshe që kur Zoran Zaevi- Kryetari i LSDM-së, në detyrë të Kryeministrit, me gëzim të thellë, buzëqeshje dhe krenari, me “dy duar” më 1 gusht 2017 në Qeveri në Shkup, ka nënshkruar marrëveshjen për miqësi me Bullgarinë, me çka pjesë përbërëse është edhe komisioni i Historisë, ka reaguar në rrjetin social Fejsbuk ish-kryeministri azilant Nikolla Gruevski.

Ja dhe reagimi tij i plotë dhe origjinal pa ndërhyrje:

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ и Договорот за ,,Пријателство,,“Ослободувањето на Македонија се крие во внатрешното востание. Кој мисли…

Posted by Nikola Gruevski on Tuesday, July 2, 2019

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...