Azir Aliu: Në numra të deputetëve ne jemi barazi! 13 të VLEN, 15 të BDI-së (VIDEO)

nga Redaksia

Shkup, 24 prill – Azir Aliu nga koalicioni VLEN në TV21 tha se ka bërë llogaritë nga votat që dolën nga rezultati i raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, shkruan TV21. Aliu tha se nga votat, në zgjedhjet parlamentare VLEN do të fitonte 13 deputetë, ndërsa BDI, respektivisht Fronti Europian, 15 deputetë.

“Po ta marrish, i përktheva në deputetë numrat, pra në deputetë diku është 13-15. Për BDI-në 15 dhe VLEN-i 132, tha Aliu.

https://www.facebook.com/watch/?v=989872155823365&t=2

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More