Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Aziri: Ne bëjmë buxhet dhe një sërë masash nga sot për nesër

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Elmi Aziri nga Aleanca për Shqiptarët në “24 Analiza” në Tv 24, tha se buxheti suplementar ende nuk është publikuar në faqen e internetit të ministrisë.

Ai beson se ky buxhet shtesë është rezultat i nevojës për të integruar masën e katërt dhe se është një vazhdim i karakteristikave të buxhetit. Deri më tani, këto masa janë sociale dhe të gjitha zërat në buxhetin suplementar tregojnë një rritje të transfertave të caktuara dhe një rënie të shpenzimeve kapitale.

“Unë mendoj se është një veprim i gabuar nga qeveria në këtë periudhë. Duke folur gjerësisht, ne jemi duke bërë një buxhet dhe një sërë masash nga sot për nesër dhe nuk mendojmë se në fund të tetorit duhet të debatojmë për buxhetin për vitin e ardhshëm. Nëse kriza vazhdon, a do të ketë shteti paratë dhe fuqia për të mbështetur vitin e ardhshëm?”, pyeti Aziri.

Ai tha se buxheti nuk është zhvillimor dhe ka shumë vërejtje dhe gjëja kryesore është që transferimi i informacionit te qytetarët dhe biznesmenët nuk është i saktë dhe shpërndahet në një numër të madh, dhe faktet tregojnë se as edhe një e treta nuk arrin tek biznesmenët dhe qytetarët. Ai beson se ka borxhe të mëdha për të shlyer.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...