Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

“Baba Vanga 2020”: A e parashikoi gruaja misterioze e verbër coronavirusin?

Zhurnal Ads

Gruaja misterioze e verbër Baba Vanga besohet të ketë paralajmëruar sëmundjen e coronavirusit (COVID-19) “do të jetë mbi të gjithë ne” shumë vite më parë.

Vangeliya Pandeva Gushterova, e njohur më mirë si Baba Vanga, konsiderohet nga shumë njerëz se ka qenë autoriteti kryesor i Bullgarisë në profeci dhe në kontakt me shpirtrat, shkruan Express.co.uk.

Para vdekjes së saj në moshën 84 vjeç në vitin 1996, Baba Vanga thuhet të ketë parashikuar pandeminë e coronavirusit, e cila filloi nëntorin e kaluar në Kinë.

Virusi ka infektuar më shumë se 40 milionë njerëz në mbarë botën dhe ka vrarë më shumë se një milion, transmeton Telegrafi.

Sipas DailyStar.co.uk, një grua që u takua me Baba Vanga në vitet 1990 ka dalë me lajmet e profecisë.

Neshka Stefanova Robeva, 73 vjeç, tha se mësoi për paralajmërimin e coronavirusit pak para vdekjes së Baba Vanga.

Ajo u tha se i kishte thënë Nostradamusi i Ballkanit se “coronavirusi do të jetë mbi të gjithë ne”.

Zonja Robeva tha: “Vanga parashikoi kur e vizitova vite më parë: ‘Coronavirusi do të jetë mbi të gjithë’. Nuk e kuptova se çfarë kuptimi kishin ato fjalë atëherë”.

Në atë kohë, gruaja supozonte se Baba Vanga fliste për Rusinë.

Zonja Robeva tha: “Vetëm tani e kuptova se ishte gripi kinez”.

Këto pretendime të çuditshme janë shpërndarë gjithashtu nga shumë njerëz në mediat sociale.

Pasuesit e Baba Vanga besojnë se gruaja ishte një grua e fuqishme që mund të komunikonte me të vdekurit dhe kishte vizione për të ardhmen.

Baba Vanga supozohet se parashikoi zgjedhjen e Barak Obamës në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2009, Brexit dhe sulmin terrorist të 11 shtatorit.

Më e famshmja, megjithatë, ajo u bë e njohur pas vdekjes së saj kur parashikoi saktë fundosjen e nëndetëses ruse Kursk në vitin 2000.

Duke folur për të ardhmen, disa besojnë se Baba Vanga parashikoi fatkeqësi natyrore dhe trazira politike.

Ndjekësit pretendojnë se profecitë e saj kishin një sukses prej 85 për qind.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Hetime rreth njoftimit të pabesueshëm për ‘njeriun fluturues’ në 1000 metra lartësi

admin

Piktura me vlerë 280.000 euro i shpëton një fundi fatkeq

S.B.

Një burrë injektoi ‘çaj’ kërpudhash magjike në damarë, kërpudhat u rritën brenda tij

S.B.

Zgjohet me nguti për ta zbrazur koshin e plehrave – gruaja përfundon dy herë brenda shportës teksa vrapon drejt kamionit të lagjes

S.B.

Australia dëshiron të vrasë Joen, pëllumbin që kaloi Oqeanin Paqësor nga Shtetet e Bashkuara

S.B.

Reshjet e pazakonta të borës në Sahara, krijohet një model tërheqës i rërës në shkretëtirë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...