Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Babai transgjinor i motrave Kylie e Kendall, Caitlyn Jenner po e mendon kandidimin për guvernatore të Kalifornisë

Caitlyn Jenner po ‘eksploron në mënyrë aktive’ një kandidim për guvernator të shtetit të Kalifornisë, sipas Axios.

Sportistja Olimpike 71 vjeçare, e kthyer në një yll televiziv, thuhet se ka kërkuar konsulentë politikë dhe po ndihmohet në shqyrtimin e saj nga Caroline Wren, shkruan DailyMail.

Jenner, e cila luajti në “Keeping Up With The Kardashians” dekada pasi u bë një fitues i medaljes së artë, është një republikane e profilit të lartë dhe mbështetëse e Presidentit të 45-të, Donald Trump.

Menaxherja e Jenner, Sophia Hutchins, më parë rrëzoi raportet e interesit të Caitlyn për një guvernatore.

Ajo tha në shkurt se Jenner ‘nuk e ka konsideruar kurrë kandidimin për guvernatore dhe është shumë e lumtur duke bërë punën që po bën për të promovuar të drejtat e LGBTI-së dhe duke kaluar kohë me 18 nipërit e mbesat dhe 10 fëmijët e saj’.

Jenner tha në një intervistë për Revistën “People” në vitin 2020 se ajo ka ndryshuar të menduarit e saj në shumë mënyra dhe nuk identifikohet vetëm si republikane, por është më ‘ekonomikisht konservatore, progresive shoqërore’.

Në vitin 2017, The Hill raportoi se Jenner tregohej e interesuar në një ofertë politike dhe kishte ‘konsideruar’ kandidimin për Senatin e Kalifornisë. “Më pëlqen ana politike e saj”, tha ajo.

Wren më parë ka punuar në Trump Victory, një komitet i përbashkët për mbledhjen e fondeve për fushatën e Presidentit Trump 2020.

Ajo gjithashtu ndihmoi në organizimin e tubimit që ai drejtoi menjëherë para sulmit të Kapitolit të ShBA-së më 6 janar.

Drejtimi i mundshëm i Caitlyn përkon gjithashtu me vrullin nga përpjekjet e Gavin Newsom për të kujtuar ndërsa kundërshtarët kritikojnë trajtimin e tij të pandemisë.

“Ne do ta marrim këtë jashtëzakonisht seriozisht … ne do të bëhemi gati – dhe do të luftojmë si ferr”, tha strategu i Newsom, Sean Clegg për Politico në mars.

Ish-përfaqësuesi amerikan Doug Ose dhe ish-kryetari i bashkisë së San Diego, Kevin Faulconer janë gjithashtu në garë për të zëvendësuar potencialisht Newsom.

Caitlyn, i cili ndërroi gjini, ishte martuar më parë me Kris Jenner nga vitet 1991-2015 dhe Linda Thompson nga vitet 1981-1986.

Ai (tani ajo) ka dy fëmijë me Kris – Kendall dhe Kylie – dhe ka djemtë Brody dhe Brandon Jenner me ish-gruan Linda.

Caitlyn ishte më parë i martuar edhe me Chrystie Jenner nga vitet 1972-1981 dhe ka një djalë, Burt Jenner dhe vajzën, Cassandra Marino.

Postime të ngjashme

Jennifer Lopez publikon fotografi pa unazën 1 milion dollarëshe të fejesës

S.B.

Kida me imazhe të tjera tërheqëse nga pushimet në Dubai

S.B.

Beyonce dhe Jay-Z në një udhëtim romantik në Las Vegas për përvjetorin e 13-të të martesës

S.B.

Besnik Krapi me dedikim emocional për Jonidën në ditëlindjen e 35-të

S.B.

Meghan Markle nuk do të marrë pjesë në varrimin e Princit Philip

S.B.

Shkenda Dubova dhe Riki sjellin projektin e ri “Si dikur”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...