Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

“Babai vrau vajzën se u nda nga burri, u tentua të varrosje…”/ Ish-funksionari i lartë i Policisë zbulon tjetër krim makabër

Arben Hajdarmataj, ish-funksionar i lartë i Policisë së Shtetit, ka zbuluar në emisionin Open në Top Channel një tjetër rast të ngajshëm me krimin makabër që tronditi vendin ku Fatmir Buci në bashkëpunim me djalin e tij, Shkëlzen Buci dyshohet se vrau vajzën e tij, Eglantina Bucin dhe e groposën në Malin me Gropa. Sipas Hajdarmatajt kohë më parë një tjetër rast i ngjashëm ka ndodhur në vendin tonë, ku babai vrau vajzën e tij vetëm ngaqë ishte ndarë nga burri.

Sipas tij madje u tentua që viktima të varrosej si një vdekje natyrale, por ndërhyrja e prokurorisë zbuloi krimin makabër.

“Ka qenë një rast ku babai ka vrarë vajzën se u nda nga burri. Fati i mirë që prokurori ishte i vëmendshëm dhe e zbuloi ngjarjen. Kam qen shef i atij komisariati. Kanë dashur ta varrosin në mënyrë normale  ceremoninë sikur ka vdekur nga zemra. Fati i mirë që prokurori e zbuloi.”

Postime të ngjashme

Rama i kthen përgjigje Bashës: Shqiptarët duan bashkim, pse ti jo?

N E

Balla: “Nga 1 qershori s’do të kemi asnjë lloj kufizimi”

N E

Shqipëria renditet e treta në Europë për pordorimin e kokainës

N E

Olta Xhaçka: Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

N E

KQZ: Rezultati i zgjedhjeve do të shpallet më 26 prill në orën 08:00

N E

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...