Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Baca Isa Boletini erdhi pranë meje pas tre vitesh ndarje”, Meta ‘marrëveshje’ me Ruçin: E pranoi…

TIRANË – Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një postimi në Facebook ka thënë se nuk mund ta niste më mirë ditën, veçse me një pikturë të Isa Boletinit në Presidencë.

Sipas asaj që shkruan Kreu i Shtetit, ka bërë një ‘marrëveshje’ me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi duke rimarrë pranë vetes pikturën e Boletinit.

“Mirëmëngjes të gjithëve dhe ditë të mbarë! Unë s’mund ta nisja më mirë. Jo vetëm dielli u rikthye, por edhe Baca Isa Boletini erdhi pranë meje pas tre vitesh “ndarje”. Falënderoj Kryetarin e Kuvendit, z.Gramoz Ruçi, i cili e pranoi me mirëkuptim kërkesën time. Tani me kryetrimin e Pavarësisë tonë ndihem më i qetë dhe më i fortë. Edhe Ai besoj ndihet mirë pasi përballë ka Babain e Pavarësisë tonë, Ismail Qemalin. 🇦🇱”, shkruan Meta.

Postime të ngjashme

Burri shpërthen në të qara para Infektivit: Kam nënën prej pesë ditësh brenda, s’di a ka vdekur apo është gjallë

T E

Mbërrijnë “surprizë” në Rinas 15.210 doza vaksinash Pfizer

T E

Aksident i frikshëm në Korçë, golfi bëhet copë, 4 të plagosur

T E

20 viktima dhe 764 raste të reja në Shqipëri

T E

“Shqipëria, një partner kyç për BE”/ Zgjedhjet, Borell: Kandidatët për deputetë duhet të jenë njerëz me integritet

S.B.

Shtyhet me 24 orë dërgesa e Pfizer, mbi 15 mijë dozat e vaksinave do të mbërrijnë të martën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...