Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia

“Politika e mirë e jashtme e Serbisë mundëson integritet në botë dhe kjo së pari ndihmohet nga bashkëpunimi i shkëlqyeshëm me Rusinë dhe Kinën”, tha drejtori i ndërmarrjes publike Srbijagas, Dushan Bajatoviq, raporton RTV Pink.

“Sa i përket BE-së, tregohet se kemi të bëjmë me një burokraci të pafuqishme, por nuk do të thotë se është e padëmshme. Sa i përket ardhjes së Bidenit, le të shohim së pari marrëdhëniet e SHBA-së me pjesën tjetër të botës. Thelbi është se politika jonë është demokratike dhe më e mirë. Elita, në atë pjesë Atlantike, ka nevojë të prodhojë probleme, sepse është e vetmja që është aq e fortë”, beson Bajatoviq.

Siç theksoi ai, “integriteti që posedon Serbia është thelbësor”.

“Nuk do të jetë e lehtë të shantazhohet Serbia dhe kjo është e qartë për të gjithë”, shtoi Bajatoviq.

Postime të ngjashme

BE do të sigurojë vaksina shtesë për Kosovën

N E

Driton Selmanaj : LDK gaboi që e votoi Vjosa Osmanin

N E

SHBA dhe Britania e Madhe: Duhet të rishikohet roli i UNMIK-ut në Kosovë

N E

Donika Gërvalla para Këshillit të Sigurimit: Babain ma ka vrarë regjimi i Beogradit, pavarësia punë e kryer

N E

Osmani falënderon Japoninë për mbështetjen në fushën e shëndetësisë

S.B.

Haxhiu tregon se a do të konfiskohet edhe pasuria e qytetarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...