Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Bajrami: Kërkoj të verifikohet pastërtia e secilit zyrtar në Ministrinë e Financave

Zhurnal Ads

Ministrja Hykmete Bajrami përmes një postimi në Facebook ka thënë se do të kërkojë të verifikohet edhe një herë pastërtia e secilit zyrtar me pozitë të ndjeshme në Ministrinë e Financave.

Ajo ka thënë se kushdo që vjedh, qoftë edhe një euro, duhet të përfundojë në burg dhe të japë llogari para ligjit, para popullit dhe para Zotit.

“E sqarova edhe sot në konferencën për media se katër transaksione të dyshimta kanë ndodhur në Thesarin e Republikës. Njëri nga të dyshuarit për këto transaksione është arrestuar. Dy tjetër janë në arrati. Të gjitha institucionet janë vënë në ndjekje të keqpërdoruesve. Rasti do të zbardhet dhe besoj se organet e hetuesisë dhe drejtësisë do t’i dënojnë me dënime kapitale kushdo që është i përfshirë në këtë rast. Në këtë situatë po e mendoj vetëm një opsion: luftimin e hajnave, kudoqofshin, kushdoqofshin dhe të kujdoqfoshin”, ka shkruar Bajrami. “Do të kërkoj të verifikohet edhe një herë pastërtia e secilit zyrtar me pozitë të ndjeshme në Ministrinë e Financave”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bastisen shtëpia e Thaçit dhe Veselit

H S

Hoti: Nuk ka pasur asnjë të vdekur nga Covid-19 në Shtëpinë e të Moshuarve

S.B.

Thirrjet e ‘pasinqerta’ për unitet politik

S.B.

Hoxhaj reagon pas dorëheqjes së Fetahut: Ishte kandidati më i mirë për kryetar të Podujevës

S.B.

Kosovë, 1 mijë e 853 raste aktive me COVID-19

admin

Gjendet pa shenja jete një shtetas i huaj në Mitrovicë të Jugut

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...