Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Bajrami: Një mbyllje e dytë do të ishte fatale, po negociojmë me Bankën Botërore për vaksinën anti-COVID

Zhurnal Ads

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka apeluar te qytetarët që të respektojnë masat anti-covid që të mos ketë rritje të rasteve, meqenëse siç ka thënë një mbyllje e dytë do të ishte fatale, raporton Express.

Bajrami ka treguar edhe se janë në negociata me Bankën Botërore për të hyrë në një projekt të financimit dhe sigurimit të vaksinës anticovid, që do të mundësonte që Kosova të ishte ndër vendet e para që do të pranonte vaksinën.

“Ne si Ministri e Financave jemi në negociata intenzive me Bankën Botërore që të hyjmë në një projekt të financimit dhe sigurimit të vaksinës anticovid, dhe kjo na bën të sigurt që ne do të jemi ndër vendet e para që që sapo të dalë vaksina të arrijë te ne, ku ne do të besojmë edhe furnizimin dhe procedurat e prokurimit te banka botërore. Kjo do të thotë që ata kur furnizohen për vendet e tjera, në mesin e tyre do të jetë edhe Kosova”, ka thënë Bajrami.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Lajçak: BE dhe SHBA ndajnë të njëjtat interesa për Ballkanin Perëndimor

admin

Zjarrfikësit kërkojnë që me buxhetin 2021 të mbrohen interesat e tyre

S.B.

Kryeministrit Hotit i kërkohet publikimi i marrëveshjes Deçan-Plavë

B M

Thaçi të hënën paraqitet para Dhomave të Specializuara në Hagë, mund të mbrohet në liri

T E

Në Bruksel nuk shkojmë për t’i bërë favore Serbisë, kemi mbështetjen e SHBA-së

T E

​10 mijë e 721 raste aktive COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...