Bakajoko i thot “JO” Çellsit për Milanin

Sipas ‘Sky Sport Italia’, Tiemoue Bakajoko ka refuzuar rinovimin e kontratës me Çellsin, pasi ai dëshiron rikthimin te Milan gjatë afatit kalimtar të verës.

 

Mesfushori ka kontratë me ‘The Blues’ deri në qershor të vitit 2022, por që nuk është i interesuar ta vazhdojë atë.

‘Rossonerët’ janë gjithashtu të interesuar në transferimin e 26-vjeçarit në formë huazimi ose për një çmim të lirë.

Francezi, sezonin e kaluar ishte i huazuar te skuadra tjetër italiane Napoli, ku zhvilloi 44 paraqitje në të gjitha garat, duke realizuar dy gola dhe dy asistime.

Related posts

Realizoi het-trik, mirëpo Haaland dhuroi edhe ‘huqjen’ e mbrëmjes te Norvegjia

D V

Probleme të shumta, para, gjatë dhe pas ndeshjes finale Itali – Angli, UEFA hap hetim

D V

Joakim Maehle, zbulimi i madh i EURO 2020: Donte ta linte futbollin, sot kushton tri herë më shumë se sa që u ble nga Atalanta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More